Małgorzata Stanaszek jest gwarantem jakości koronek koniakowskich .

  

Nazywam się Małgorzata Stanaszek . Urodziłam się i mieszkam w Koniakowie. Od dziecka otoczona byłam miłością, przyrodą  i koronkami. Moja mama i babcia jak pamiętam zawsze coś heklowały (szydełkowały) , krochmaliły. A zapach krochmalu unosił się aż na podwórko.

Ta miłość do koronek została mi do dzisiaj. KOCHAM KORONKI, A HEKLOWANIE TO MOJA PASJA.

 Wszystko, co tworzę, powstaje najpierw jako koncept w mojej głowie, a potem jest wytwarzane przez moje ręce. Praca sprawia mi ogromną przyjemność, która jest wyczuwalna w moich koronkach. One odzwierciedlają mnie: są twórcze, pomysłowe, pełne skrajności, surowe choć dokładne, czasami kobiece i naturalne, miękkie i delikatne. Ale łączy je jedno: są wyjątkowe i zawsze mają sens powstania.

W dzisiejszych czasach dominuje koronka produkowana masowo. Uważam jednak, że posiadanie przedmiotu, który został sporządzony tylko dla jednej osoby, pozwala na wyróżnienie!

Wszystkie moje prace wykonuję ręcznie, misternie i bardzo dokładnie co czyni je unikatowymi. Dlatego niemożliwym jest, aby ktoś inny posiadał drugi, taki sam przedmiot.  Jestem w stanie stworzyć dla niej coś wyjątkowego i niepowtarzalnego. 

Cel mojej pracy najlepiej odzwierciedla wypowiedź:

"Uwielbiam, kiedy koronka nie jest jedynie zwykłą ozdobą, a niesie ze sobą pewną historię"